Forever Young

Lato w pełni, więc nie może być inaczej – dziś proponuję rieslinga z winnicy Sommer. Zdążycie go zamówić korzystając ze specjalnego kodu promocyjnego do sklepu Republika Wina. Weingut Sommer to klasyczne połączenie tradycji z nowym spojrzeniem na winiarstwo. Ojciec – Gunter Sommer jest gwarantem solidności i dziedzictwa, a jego syn Christoph wnosi powiew młodości, nowoczesności i ożywczego spojrzenia.

Sommerowie to świetny przykład, że da się patrzeć jednocześnie w przeszłość i przyszłość tworząc teraźniejszość. Ich winnica leży w samym centrum Palatynatu, w rejonie Hambach. Rodzina zajmuje się wytwarzaniem wina od 250 lat. Kolejne pokolenia doskonaliły wiedzę o winiarstwie i przekazywały ją następcom. Dlatego Gunter i Christoph przyznają, że winiarstwo jest częścią ich tożsamości oraz stanowi jeden z najważniejszych wymiarów codziennego życia. Wina, jakie tworzą określają mianem „przesiąkniętych latem” – nieprzypadkowo każdą etykietę zdobi rysunek słońca, przypominjący o ciepłym, wręcz śródziemnomorskim klimacie w jakich wzrastały winogrona.

Źródło: Euromag

Najlepsze winnice Sommerów leżą u podnóża zamku Hambach. Pisakowe gleby kumulują promienie słońca, nadają winogronom zapach cytrusów i słodkich migdałów, które potem za sprawą troskliwych winiarzy zostają zamknięte w butelce wina. Wielką wagę przywiązuje się tutaj do naturalnych metod produkcji, stosując zindywidualizowane techniki uprawy czy powolne dojrzewanie i starzenie win w dębowych beczkach. Kładą duży nacisk, aby tworzone przez nich wina były takie jak region, w którym wzrastały – przede wszystkim różnorodne – od prostych, tryskających słońcem i radością, przez intensywne pełne przenikliwych aromatów, aż po te dojrzałe, dostojne i pełne elegancji.

Riesling Auslese powstaje z pełni dojrzałych i wyselekcjonowanych podczas zbiorów winogron, co daje mu miodowy posmak. Wino słodkie z niską zawartością alkoholu na poziomie 9,5% jest zbalansowane charakterystyczną dla odmiany kwasowością. To wino idealne na letnie popołudnia w ogrodzie. Niezobowiązujące okoliczności przyrody, obserwacja natury – pracowitych pszczół, kwitnących słoneczników sprzyja degustacji tego wina.

Zróbcie sobie takie leniwe popołudnie i zaproście swoje małe dzieci lub wnuki na kolana. Przytulcie je i przeczytajcie na głos wiersze Brzechwy. Poczujcie tę dziecięcą energię także w swoim sercu i podlewajcie ją tym słodkim rieslingiem ze słońcem na etykiecie. Niech wszystko rozbłyśnie dookoła młodością! Miejcie znów po dwadzieścia lat.

Słodki riesling, zasłuchane dzieci i sałatka z sezonowych owoców. Co Wy na to?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s