Jego Wysokość Riesling

„Riesling Weeks” to święto, na które czekam cały rok. Zwykle odbywa się w maju, ale przez pandemię musieliśmy czekać dwa miesiące dłużej. To już szósta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja, która odbędzie się w dniach od 18 lipca do 8 sierpnia.

Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach. Czego możemy się spodziewać? W miejscach (restauracja, winebarach, sklepach specjalistycznych itp.) biorących udział w „Riesling Weeks 2020” przygotowano moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, spotkania z producentami, a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w ponad 250 lokalizacjach, w ponad 60 miastach. Wszystkie miejsca, które będą czciły Króla Białych Win i kalendarium wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl

Dlaczego warto spróbować rieslinga? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Jego Wysokości, to „Riesling Weeks” są najlepszą ku temu okazją. Król pokazuje się wtedy z każdej strony, a to przecież jedna z najznakomitszych odmian białych winorośli.

Jest zatem okazja żeby poznać jego mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny będzie w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.

Dlaczego niemiecki riesling uchodzi za najlepszy? Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Wine Book patronuje akcji. Na blogu będę w trakcie „Riesling Weeks” pisał o niemieckich winach z tego szczepu i oczywiście proponował towarzystwo wybranych lektur. Bo przecież przy czytaniu książki nie trzeba zachować dystansu społecznego! A jeśli już się spotykamy, to warto spróbować głośnego czytania ulubionych książek podczas winnych party w gronie najbliższych.

Partner akcji: Winterhalter.

Partnerzy medialni: Wine Book, Czas Wina, Ferment pismo o winie, Food Service, Kobiety i Wino, Ouichef, Papaja.pl, Poradnik Restauratora, Vinisfera, Winicjatywa, Współwinny.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s