Villas i Zweigelt Beerenauslese 2012 Kracher

Wielkie postaci zwykle okrywa woal tajemnicy. Z jednej strony jest wizerunek, z drugiej prawda. Kiedy kariera dobiega końca, cały wysiłek kierują na utrzymanie obrazu w określonych przez siebie ramach. Jakby płótno rozpaczliwie wpijało pazury w blejtram. Za wszelką cenę. Kładą kolejne warstwy sykatywy utrwalającej to, co wcześniej namalowane. Z Violettą Villas było tak samo, tylko, że obraz rozpadł się na kawałki.

Książka Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza w momencie ukazania się wywołała niemałą sensację. Portret divy polskiej estrady kreślony tam jest precyzyjnie. A im bliżej jesteśmy prawdy, tym więcej kolorów z jej portretu znika. Autorzy zabierają się do rekonstrukcji portretu, ale pod kolejnymi warstwami barw znajdują monochromatyczną postać.

 villas

Bohaterka okazuje się nieszczęśliwą kobietą, która zostawiła wszystko i rzuciła się w wir swoich marzeń (i wyobrażeń) o scenie oświetlonej wszystkimi światłami rampy. Młoda kobieta Czesława Gospodarek wskakuje do koła fortuny oślepiona migającymi neonami Las Vegas sądząc, że to zagrodowy kucyk. Tymczasem to zdrowy dziki mustang, którym może kierować tylko wprawna ręka.

Książka opowiada historię kobiety, która nie potrafiła zmienić się z dziewczynki zapatrzonej w blask odpustowych koralików, w kobietę trzymającą diamentową kolię we wprawnej ręce. Villas pod koniec życia zamieniła się w karykaturę samej siebie, ale uwielbiana była aż do śmierci.

Zanim podjąłem decyzję o wyborze wina do tej książki, długo się zastanawiałem. Przez myśl przechodziły mi lekkie musujące wina i ciężkie tokaje. Ale ostatecznie wybrałem trunek z Austrii.

3314_9Wino Zweigelt Beerenauslese 2012 Kracher ma jasną wiśniowo-czerwoną barwę (może nawet to jednak róż). W nosie poczujecie aromaty dojrzałych, ogrzanych słońcem truskawek i czarnych, niezwykle soczystych wiśni. W ustach truskawki znikną, a pojawią się czerwone porzeczki i swoją cierpkość pokażą wspomniane wiśnie. Po chwili truskawka wróci słodyczą konfitury i ta potrójna czerwień wleje się wprost do serca. Tu się rozgości na dobre, a wy odnajdziecie w końcówce majaczące zapachy jarzębiny, kory i ziół. Wino ma charakter, zapewnia mocne wrażenia, a jednocześnie słodycz nieco uspokaja tę energię.

Wino do kupienia w sklepie Wino i kieliszki za 87 zł.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s