Jestem egzaltowaną lentilką i Brut Cava Elvi Wines

Wpuszczenie tej książki do głowy jest jak zgoda na instalację między półkulami mózgu ładunku wybuchowego. I do tego bez lontu. Eksplozja jest od razu, a potem kolejne, kolejne, kolejne… Peter Merka jest swoistym literackim saperem. Czytając „Jestem egzaltowana lentilką” poczujecie się jak uczestnicy koncertu techno na polu minowym. Jest ryzyko – jest fun!

Wydawca umieścił na „przedokładce” (sprawdźcie co to takiego) ostrzeżenie o treści: „Książka może obrażać uczucia religijne. Każdy czytelnik otwiera ją na własną odpowiedzialność”. Pomyślałem sobie – już jest nieźle. A dalej czytam: „Treść zawiera wulgarne słowa, sceny przemocy i czeski humor.” Już byłem pewien, że trzeba przeczytać tę „lentilkę” natychmiast.

lentilka

Mamy w niej rzeczywistość roku 2033. Przyszłość jest zupełnie niepodobna do obecnych realiów. Moralność to relikt przeszłości. Normą jest brutalny seks i aborcja. Niechciane dzieci odstawia się do Urzędu Bezpieki albo sprzedaje. Bezdomni są podstawowym składnikiem karmy dla psów, a najlepszym zawodem jest pisarstwo.

Przy lekturze zakręci się w głowie nie raz.

ElviCavaBrut2012NVweb1

Do tej niezwykłej książki potrzebne jest niezwyczajne wino. Żadne czerwone leżakowane w beczce, żaden riesling czy ciężki tokay. Emocje płynące z lektury trzeba w tym wypadku podbić jeszcze wyżej! Dlatego najlepsze będzie wino musujące Brut Cava Elvi Wines – jest koszerne i przygotowywane metodą mevushal, czyli zostało w ostatniej fazie produkcji podgrzane do temperatury 90 st. C i szybko schłodzone. Powstało w Hiszpanii z winogron lokalnych szczepów: Perellada, Macabeo i Xarello.

Wino przynosi fajerwerk wrażeń. Zaczyna się od musu ze świeżej śliwki, potem poczujemy zapach skarmelizowanego masła i aromat babcinego placka drożdżowego. Smak cytrusów podrzuci nas do góry swoją kwaskowatością, żeby za chwilę dać wrażenie łagodnie palonej kawy. Na koniec przyniesie słony finisz i pragnienie kolejnego kieliszka.

Metoda konsumpcji lektury i wina: jeden kieliszek po każdym rozdziale. 😉

Wino dostępne w Sklepie Koszernym za 39 zł. 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s